Przedszkole

" Ty więc, moje dziecko, nabieraj mocy w łasce, która jest w Chrystusie Jezusie, a to, co usłyszałeś ode mnie za pośrednictwem wielu świadków, przekaż zasługującym na wiarę ludziom, którzy też będą zdolni nauczać i innych. Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa. " (2 Tm 2,1-3)

Otwarcie Ochronki dla dzieci

4 września rozpoczęła działalność Ochronka dla dzieci im. Dzieciątka Jezus we Lwowie. W ramach pracy ochronki chciałbym przyjąć jak najwięcej dzieci żołnierzy, dzieci pół sierot, dzieci z rodzin wielodzietnych, dzieci z biednych rodzin. Dla tych dzieci chciałbym zrobić duże zniżki i pomysł tzw. adopcji na odległość. Osoba, rodzina, grupa ludzi deklaruje się, że przez rok będzie co miesiąc wpłacać 100 zł na jedno konkretne dziecko od którego w zamian będzie otrzymywać zdjęcia, obrazki, własnoręcznie wykonane prace tak by wiedzieć, że pomagam temu konkretnemu dziecku.

Gdyby ktoś chciał pomóc wiekszą kwotą niż 100 zł miesiecznie wówczas opieką zostanie objęte dziecko, które tego szczególnie wymaga. Mam już kilka takich dzieci, które czekają na możliwość adopcji na odległość.

Wpłaty dokonujemy na konto Fundacji Droga do Boga. Zainteresownych proszę o kontakt

Tel. +380992744038 (Viber)

Tel. +48535099735 (WhatsApp)

email: lukles@o2.pl

Szanowni Państwo,

Jestem katolickim księdzem reprezentującym Parafię Rzymsko-Katolicką we Lwowie pod wezwaniem Jana Pawła II – http://welwowie.com (Ukraina 81130 Lwów-Sokolniki, Stryjska 6).

W lutym 2022 roku założyłem Fundację „Droga do Boga”, ponieważ od 15 lat jako kapłan organizuję pomoc dla samotnych matek, biednych rodzin, bezdomnych, uzależnionych, więźniów. Pomoc skierowana była głównie dla Polaków, ale od 5 lat pomagam również Ukraińcom, a od 2 lat nie tylko pomagam, ale i tutaj na stałe mieszkam.

Powstanie Fundacji zbiegło się z wojną dlatego cała jej działalność została ukierunkowana na pomoc związaną z konsekwencjami wojny. Przez wolontariuszy Fundacji Droga do Boga pomoc może docierać bezpośrednio w ręce osób poszkodowanych przez wojnę, uchodźców, a także dzieciom, młodzieży, osobom starszym i ubogim. Pomagamy też ukraińskim szpitalom i ukraińskim żołnierzom. Przez wsparcie materialne, emocjonalne i edukacyjne staramy się odbudowywać nadzieję i dawać potrzebującym szansę na lepsze jutro.

Zapraszam do zapoznania się z naszą działalnością oraz projektami jakie realizujemy.

ks. Łukasz Leśniak