Działania Fundacji

"Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu" (Dzieje Apostolskie 20:35)

Nasze główne działania

Schronienie dla uchodźców

Pomoc uchodźcom ze wschodu Ukrainy, którzy obecnie zamieszkali w domu duszpasterskim w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie. Na dzień dzisiejszy przebywa tam 70 osób, głównie kobiety i dzieci oraz osoby starsze i chore.

Pomoc finansowa dla potrzebujących rodzin

Pomoc finansowa dla rodzin, które straciły pracę i nie mają za co opłacić rachunków.

Pomoc uchodźcom, którzy przyjechali do Polski

1. Transport z granicy;
  2. Zakwaterowanie, wyżywienie, pomoc medyczna, dostarczenie podstawowych rzeczy codziennego użytku w przejściowym punkcie w domu rekolekcyjnym w Niechobrzu;
  3. Szukanie mieszkań dla uchodźców i transport do wskazanych miejsc na terenie Polski i na zachód Europy;
  4. Organizowanie wyposażenia mieszkań, produktów żywnościowych, środków czystości dla rodzin, które przyjęły uchodźców;
  5. Pomoc finansowa dla uchodźców, którzy w niektórych przypadkach nie mają żadnych środków finansowych na życie.

Utrzymanie magazynu - odzież i inne rzeczy dla potrzebujących

Utrzymanie magazynu, w którym przez cały tydzień jest dostarczana, segregowana i wydawana pomoc rzeczowa dla uchodźców – Rzeszów ul. Piłsudskiego 34. Z pomocy korzysta około 80 osób dziennie.

I wiele wiele innych dobroczynnych działań...

Organizujemy transporty humanitarne busami i tirami do Ukrainy. Wysyłamy pomoc do szpitali, jednostek wojskowych, do parafii, na granicę dla tych, którzy stoją w kolejkach, by wjechać do Polski.

Zaufało nam tysiące osób, dzięki którym udaje się zdobywać środki finansowe i wciąż nieść pomoc potrzebującym dlatego chcemy rozwijać się i działać na większą skalę.

To prawdziwy cud, że jak drobne krople tworzą ocean, tak z nawet drobne datki razem tworzą potężny most pomocy dla potrzebujących. Dołączyć się do naszych projektów można przekazując nawet najmniejszą kwotę na rachunek Fundacji. Dziękujemy za zaufanie!